Plak – kultowe kosmetyki samochodowe to marka powstała w 1991 roku. Od wielu lat jest liderem polskiego rynku preparatów do czyszczenia i konserwacji kokpitów samochodowych. Rozpoczynając od aerozoli do pielęgnacji i konserwacji , przez lata sukcesywnie rozwijała gamę swoich produktów, których wysoka jakość idzie w parze z przystępną ceną. Nazwa Plak wywodzi się od włoskiego słowa „placcare”, oznaczającego „pokrycie czegoś cienką warstwą”.

alt
 

W 2019 roku Plak zdobył Złote Godło „Konsumencki Lider Jakości”.

Godło to zostało zdobyte w oparciu o szeroko zakrojone i dokładne badania konsumenckie, opierające się na danych ilościowych oraz jakościowych. Produkty PLAK doceniono za jakość, szeroką dostępność, atrakcyjną cenę czy wygodę używania. Ponad to samą markę PLAK respondenci uznali za bardzo solidną, prestiżową i co najważniejsze – pełniącą rolę wieloletniego lidera na polskim rynku.

 

Plak to obecnie już ponad 100 produktów, na które składają m.in. kosmetyki samochodowe i płyny eksploatacyjne. Cała gama została podzielona na linie:

  • Plak kokpity – aerozole – Plak to przede wszystkim wysoka jakość i skuteczność w przystępnej cenie. Produkty do czyszczenia kokpitu w aerozolu to najbardziej znane produkty Plak
  • Plak Practical Line – kosmetyki samochodowe, które ze względu na swój uniwersalny charakter dedykowane są nie tylko do auta, ale także z powodzeniem mogą być stosowane w domu, ogrodzie lub warsztacie.
  • Plak atomizery – wydajne i skuteczne produkty do codziennej pielęgnacji auta. Wsród nich produkty do pielęgnacji lakieru, plastików, opon, felg, tapicerki materiałowej, skórzanej itp.
  • Plak produkty zimowe – linia płynów do spryskiwaczy, odmrażaczy i silikonów stworzona specjalnie po to, by ułatwić każdemu kierowcy bezproblemową eksploatacją pojazdu i spokojną podróż zimą.
  • Plak zapachy i nawiewy – preparaty Airclim do czyszczenia i dezynfekcji nawiewów/klimatyzacji oraz samochodowe odświeżacze powietrza, charakteryzujące się szeroką gamą trwałych zapachów.
  • Ściereczki Plak – wygodne i szybkie w użyciu, doskonale sprawdzają się dla osób, które cenią czas i komfort. W gamie ściereczki do czyszczenia plastików, szyb, dłoni itp..
  • Plak płyny do spryskiwaczy – skutecznie i szybko usuwają zabrudzenia z szyb, poprawiając widoczność podczas jazdy.

  • Plak Autorad – płyny do chłodnic na bazie glikolu etylenowego i technologii OAT. Zabezpieczają układ chłodzenia w samochodzie na 5 lat lub 250 000km.
  • Plak Professional Line – produkty profesjonalne przeznaczone dla przemysłu i myjni ręcznych i automatycznych. W linii znajdują się m.in: produkty czyszczące i odtłuszczające, szampony, piany aktywne, woski itp.